Observ 520x w Angel Clinic

Diagnostyka skóry jest najważniejszym elementem doboru właściwej pielęgnacji oraz terapii zabiegowej. Dlatego w Angel Clinic wykonujemy komputerową analizę skóry nowoczesnym urządzeniem Observ 520X. Zastosowana technologia obrazowania cyfrowego pozwala nam szybko i skutecznie ocenić aktualny stan skóry. 

Ocenie poddawane są:
-tekstura,
-porowatość,
-zmarszczki,
-przebarwienia,
-stany zapalne,
-zaskórniki.


Zasada działania Observ 520X podobna jest do działania mikroskopu, dzięki czemu analiza dokonywana jest na poziomie mikroskopowym. Urządzenie wykorzystuje specjalnie dobrane oświetlenie, które umożliwia analizę struktur skóry na różnych głębokościach. Cały proces jest błyskawiczny, bezbolesny, bezinwazyjny i w pełni bezpieczny. Z kolei obrazy uzyskane w trakcie analizy skóry są bardzo szczegółowe, co gwarantuje dokładną ocenę kondycji skóry pacjenta.


Urządzenie wykorzystywane jest zarówno przez kosmetologów jak i dermatologów. Dla
dermatologów stanowi kolejne narzędzie w holistycznym badaniu dermatologicznym, jednak warto pamiętać, że nie zastępuje pełnego badania dermatologicznego.

Oświetlenie w Observ 520X
W Observ 520X zostały zastosowane specjalne rodzaje oświetlenia, które gwarantują uzyskanie szczegółowych obrazów skóry na poziomie mikroskopowym. Dobór oświetlenia uzależniony jest od analizy poszczególnych parametrów skóry. Do oświetlenia a tym samym analizy skóry w urządzeniu Observ 520X wykorzystywane są takie światła jak:
-światło białe,
-światło spolaryzowane,
-światło UV,
-światło krzyżowe.

Każdy z rodzajów światła wykorzystywany jest w trakcie komputerowej analizy, gdyż każdy z nich pozwala na uzyskanie innych informacji na temat stanu badanej skóry. 

Zależność między światłem a analizą konkretnych parametrów
Światło białe
Światło białe wykorzystywane jest do ogólnej oceny stanu skóry. W trakcie analizy uzyskujemy informacje o teksturze, porowatości, zmarszczkach oraz innych kluczowych dla kosmetologa cechach skóry.

Światło polaryzacyjne
Światło polaryzacyjne pozwala na uzyskanie precyzyjnej oceny stężeń kolagenu oraz elastyny w skórze, a także pozwala na wykrycie ewentualnych stanów zapalnych, przebarwień czy też innych problemów skórnych.

Światło UV
Światło UV pozwalana na zobrazowanie i analizę zmian pigmentacyjnych oraz uszkodzeń wywołanych przez oddziaływanie słońca na skórę.

Światło krzyżowe
Światło krzyżowe w Observ 520X umożliwia pozyskanie szczegółowego obrazu struktur skóry, co gwarantuje uzyskanie obrazu skóry na różnych głębokościach, a tym samym na poszczególnych jej warstwach.

Zastosowanie różnych rodzajów światła w Observ 520x pozwala na przeprowadzenie szybkiej i dokładnej analizy skóry na różnych poziomach. W trakcie analizy dokonywane są zdjęcia, które później analizowane są przez kosmetologa i pozostawiane w dokumentacji pacjenta w celu porównania zmian zachodzących w skórze w trakcie ustalonej terapii zabiegowej.

Dlaczego warto wykonać komputerową analizę skóry Observ 520X?
Niezawodna analiza oraz interpretacja przez wykwalifikowanego kosmetologa i dermatologa sprawiają, że komputerowa analiza skóry to gwarancja udanej terapii zabiegowej oraz doboru właściwej pielęgnacji domowej.

W Angel Clinic analiza wykonywana jest w trakcie konsultacji holistycznej przeprowadzanej przez kosmetologa, gwarantuje to natychmiastowe uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania odnośnie kondycji skóry czy też doboru pielęgnacji i terapii gabinetowej. Wszystkie szczegóły związane z Observ 520X w Angel Clinic znajdziesz tutaj