Dermapen 4.0

Dermapen 4.0 – efektywna i bezpieczna mezoterapia mikroigłowa.

Mezoterapia mikroigłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. Dzięki tej niechirurgicznej metodzie stosunkowo łatwo i szybko stymulujemy produkcję kolagenu i elastyny oraz ułatwiamy przenikanie specjalnie dobranych substancji aktywnych, stosowanych w trakcie zabiegu. 

Dermapen ™ 4.0

W Angel Clinic wykorzystujemy najbardziej zaawansowane technologie, dlatego mezoterapię mikroigłową wykonujemy najnowszym urządzeniem Dermapen ™ 4.0. To jedyne, w pełni cyfrowe i oryginalne urządzenie przeznaczone do mikronakłuwania frakcyjnego skóry. W trakcie zabiegu wykonuje kontrolowane nakłucia do 104% szybciej niż inne urządzenia mikroigłowe (peny, rollery). Kanały tworzone w trakcie mikronakłuć mogą przenosić w głąb skóry nawet do 80% więcej substancji aktywnych zawartych w preparatach wykorzystywanych w trakcie zabiegu.

Wpływ mikronakłuć na kondycję skóry

Mezoterapia mikroigłowa jest terapią, która polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry. Powstające mikrourazy indukują naturalne procesy naprawcze, tym samym dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które aktywnie biorą udział w procesie gojenia się urazów.

W trakcie odbudowy i regeneracji skóry zwiększa się produkcja kolagenu, elastyny a nawet kwasu hialuronowego. Dzięki zastosowaniu urządzenia Dermapen ™ w pełni kontrolujemy głębokość nakłuć i możemy ją dowolnie dostosowywać do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W zabiegu wykorzystywane są jednorazowe, sterylne kartridże zapewniające pełne bezpieczeństwo i komfort pacjentowi.

Substancje aktywne

Już samo kontrolowane nakłucie wywołuje w skórze indukcję mechanizmów naprawczych, dzięki którym uzyskujemy poprawę kondycji skóry. Aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność zabiegu w Angel Clinic stosujemy certyfikowane preparaty dedykowane do mezoterapii mikoigłowej, które posiadają szereg składników aktywnych. W zależności od wyznaczonego celu terapii, indywidualnie dobieramy składniki aktywne tak aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.

Zmarszczki, blizny, przebarwienia

Zabieg mezoterapii mikroigłowej dedykowany jest dla osób chcących:

– poprawić kondycję skóry,

-zniwelować zmarszczki oraz bruzdy skórne,

-ujednolicić koloryt skóry, zmniejszyć przebarwienia,

-uzyskać efekt liftingu i pogrubienia skóry,

-zmniejszyć widoczność porów skórnych,

-zredukować widoczność cellulitu,

-zredukować widoczność rozstępów.

Ponadto mezoterapia mikorigłowa wykonywany jest w terapiach trychologicznych, w trakcie których wspomaga leczenie łysienia oraz zagęszcza włosy.

W zależności od obszaru, na którym wykonywany jest zabieg urządzeniem Dermapen ™ 4.0 okres rekonwalescencji może się różnić. Warto pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona. Może pojawić się delikatny obrzęk i poczucie spięcia, które utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu. Następnie dochodzi do delikatnego złuszczania się naskórka i pełnej regeneracji oraz odnowy skóry (około 3-7 dni po zabiegu). Właśnie w okresie rekonwalescencji szczególnie istotna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, między innymi stosowanie produktów o działaniu regenerującym i kojącym oraz zabezpieczanie skóry preparatami z filtrem UV.

Zabiegi w Angel Clinic 

W Angel Clinic przed każdym zabiegiem mezoterapii mikroigłowej Dermapen ™ 4.0  przeprowadzana jest konsultacja z kosmetologiem. To wtedy kosmetolog dokonuje dokładnej analizy skóry oraz eliminuje wszelkie przeciwskazania do zabiegu. Jeśli pacjent zostanie pomyślnie zakwalifikowany do zabiegu ustalana jest pełna terapia, uwzględniająca ilość zabiegów, odstępy między zabiegami oraz uzupełniająca pielęgnacja domowa.